Bērzu sulas satur organiskās skābes, miecvielas, minerālvielas, dzelzi, kāliju, kalciju, fruktozi, glikozi, fitonicidus, mikroelementus... Lietojot bērzu sulu , tiek veicināti urīnpūšļa un nieru akmeņu šķelšanās, asins attīrīšanās un vielu maiņas procesi. Kopumā vērtīgā sula veic lielo pavasara tīrīšanu, izvadod no organisma šlakvielas un atbrīvojot locītavas no saļu nogulsnejumiem. Tāpēc , izejot kārtīgu 10 dienu bērzu sulas kūri, dzerot litru dienā, mugurkauls un locītavas kļust vingrākas. Ieteicams dzert divus litrus dienā , var arī vairāk ja ar nierēm viss kārtībā. Pati šopavasar izmēģināju dienu nodzīvot uz bērzu sulas, efekts labs , pašsajūta bija lieliska ,enerģijas pietika, laikam vienīgā diena uz doto mirkli kad man ir izdevies izdzert noteiktos maniem 110 kg - 4 l dienā. Pēc nedēļas ir jūtami uzlabojies ādas stāvoklis, visu ziemu nomocījs ar profesionālo aļerģiju pret aduma putekļiem , nedēļu nodzēros bērzu sulas un nu esmu pēc cilveka, nekādu sarkanu plēķu un sejas.
Ar bērzu sulu ieteicams tīrīt ādu, ja ir ekzēmas un pinnes, To ieteicams darīt, lai ādu mitrinātu , sulā esošas vielas padara ādu elastīgāku, sejas un kakla ādas izskata un krāsas uzlabošanai ieteicama ir tīrišana ar sasaldētas berzu sulas ledus gabaliņiem. Nogurums zudīs un garastāvoklis uzlabosies.
Ar bērzu sulu ieteicams mazgāt matus , ja ir blaugznas vai ar nolūku stiprinat matu augšnas procesu. Mati kļūst spīdīgi, maigi un kupli.
Visveselīgākā ir svaiga bērzu sula. Diemžēl svaiga tā saglabājas neilgi līdz ar ko ir aktuāls tās iekonservēšanas jautajums. No saviem senčiem esmu mantojusi ļoti vienkāršū sulas raudzēšanas recepti:
Sulu sapilda tīrās trīslitru burkās , pievieno dažus upeņu zarus un citrona miziņu, aizvāko ar plastmasas vāciņu un novieto vēšā tumšā vietā, vēlams aukstumskapī vai pagrabā. Atceras par sulu laikā kad sāk sienu pļaut:) vai ap Ziemassvētkiem kā kuram ar to atmiņu un glabašnas apstākļiem.
Man ar to ir problemātiski jo dzīvoju vienistabas dzīvoklī un ne pagraba ne pieliekamā nav, es glabāju aiz vannas apsegtus ar kartonu lai netiek gaisma vai virtuves skapīša tālākajā stūrī. Atceros kad ir vasaras karstākais laiks, laikam jau dabigais ritms saglabājies lai ar pacmit gadus kā esmu pilsētniece.
Te vēl viena recepte pa internetu sagrābstīta, vajadzēs pašai izmēģīnāt.
Kvass: sulu sasilda lidz 35 grādu temperatūrai, uz vienu litru sulas pievieno 15-20 gr rauga un 3 rozīnes, pēc garšas var pievienot citrona miziņu. Burku blīvi noslēdz un atstāj uz 1 – 2 nedēļam. Tiek solīts garšīgs uzmundrinošs dzēriens:)